USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно с прояснениями

5°C

Покровск

Облачно с прояснениями

vkontakte shkvarkirss shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Добропольчане приняли участие в конференции по восстановлению в Донбассе

Среда, 06 июля 2016 09:43
30 червня 2016 року в «Президент» готелі в  м. Києві пройшла конференція «Відновлення н сході України: Як відбувається об’єднання та інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громадах?»
Громаду м. Добропілля представляли: керівник проекту «Назустріч один одному» - О.Л. Масюк, представник ініціативної групи проекту –           О.М. Богаєвська, лідер молодіжної організації «Молодіжна ініціатива міст» у м. Добропіллі, керівник творчого напрямку – О.Г. Кіріяк. Проект реалізовувався на базі Музичної школи № 1 м. Добропілля з листопада 2015 по червень 2016. Завдяки успішній командній роботі представників молодіжних організацій міста та волонтерів: Володимира Ороса, Владислава Бурховецького, Сергія Калініна, Аліни Вушкварьок, Любові Буніної та підтримці місцевої влади проектна заявка перемогла у конкурсі грантів «Всебічна стабілізаційна підтримка ВПО та постраждалого населення в Україні», який проводився МОМ та ЄС.
IMG 0011
Завдяки донорській підтримці замінені вікна в аудиторіях школи, відремонтовано малу концертну залу, закуплене звукове та світлове обладнання для проведення концертних заходів, меблі та обладнання для організації роботи гуртків та клубу «Для тих, кому за…»
 Гуртки прикладного мистецтва та клуб розпочали роботу у лютому 2016, успішно функціонують та будуть продовжувати роботу у наступному році. Багато дітлахів, в тому числі і переселенці змогли навчитися основам hand-made завдяки Ользі Кіріяк, Христині Короговнік, Наталі Воєводі, волонтерам проекту.
IMG 0021
Люди похилого віку мають змогу активно проводити вільний час, співають, танцюють, дивляться улюблені фільми та передачі.
Повні зали збирають культурно-просвітницькі заходи МШ №1, серед яких «Улюблені пісні років війни», «В країні Мультляндії», «Чарівні звуки романсу», благодійні концерти, фестиваль «Тuttі Spring». Багато теплих слів висловили на адресу організаторів концертів переселенці, які знайшли у стінах школи щирий та гостинний прийом.
Розповіді саме про успішні проекти лунали на сесії питань та відповідей конференції. Усі учасники мали можливість прийняти участь у роботі круглих столів, поділитися досвідом, отримати відповіді на важливі питання від Міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Вадима Черниша, заступника Міністра Георгія Туки, Голови Представництва МОМ в Україні Манфреда Профазі, Координатора програми з надзвичайних ситуацій та стабілізації МОМ Естер Руїз де Азуа, послів Норвегії та Японії в Україні, представників ЮНІСЕФ в Україні та радників ООН та інших поважних гостей заходу.
Міністр із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в своїй промові заявив:  «Громади, які приймають внутрішньо переміщених осіб, потребують уваги та підтримки з боку держави, адже саме вони є надійною опорою для  вимушених переселенців».
IMG 0022
«Сьогодні затребувані швидкодіючі ініціативи на місцях, які негайно досягатимуть людей. Наприклад, це може бути продовження програм мікрогрантів та доступні мікропозики», – зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.
«Дестабілізація в Україні впливає на всю на Європу та на весь світ. Тому Японія приділяє так багато уваги людській безпеці та відновленню в Україні», – додав Посол Японії в Україні Шігекі Сумі.
Наразі робота МОМ сфокусована на створенні можливостей доходу для ВПО та громад, що їх приймають, підтримці соціального згуртування, відновлення та розбудови миру.
Враження від конференції залишилися дуже позитивними, усі учасники поїхали у свої громади з надією на подальшу співпрацю та відновлення миру і спокою на Донбасі.
 

Добавить комментарий

Реклама