rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
Уряд перерозподілив 2 млрд грн місцевим бюджетам на фінансування освіти denzadnem.com.ua

Уряд перерозподілив 2 млрд грн місцевим бюджетам на фінансування освіти

Четверг, 28 ноября 2019 10:09
27 листопада Уряд ухвалив ряд важливих рішень, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування у галузі освіти.
 
Про недостатність коштів освітньої субвенції на 2019 рік та недосконалу формулу її розподілу неодноразово заявляла Асоціація міст України. АМУ зверталася до Уряду з проханням переглянути обсяги субвенції. «Сьогодні від імені Асоціації хочу подякувати Уряду за важливі рішення щодо перерозподілу коштів на освіту, які дозволять виплатити зарплату педагогам та оновити освітню інфраструктуру», ‒ наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
 
Зокрема, розпорядженням Кабміну пропонується здійснити перерозподіл коштів у межах 166 місцевих бюджетів в обсязі 171,1 млн грн. Джерелом покриття видатків стали бюджети 8 областей (61,5 млн грн), 37 районів (83,3 млн грн), 22 ОТГ (26,2 млн грн). Кошти освітньої субвенції перерозподілені на користь 41 ОТГ (35,8 млн грн), 41 району (67,2 млн грн) та 17 міст (68 млн грн). Це дозволить виплатити заробітну плату педагогам загальної середньої освіти до кінця бюджетного періоду. Всього було розподілено на користь ОТГ та міст 103,9 млн грн освітньої субвенції.
 
Крім того, Уряд своїм розпорядженням  розподілив резерв освітньої субвенції та нерозподілені видатки освітньої субвенції для територій Донецької та Луганської областей в обсязі 1,1 млрд грн на користь місцевих бюджетів. Кошти за принципом співфінансування з місцевими бюджетами мають піти на такі видатки:
•придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами ‒ 600 млн гривень;
•ремонт та придбання обладнання для ремонту їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти ‒ 400 млн гривень;
•забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти ‒ 55,3 млн гривень;
•придбання обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, в яких навчаються сліпі, зі зниженим зором, глухі діти ‒ 44,3 млн гривень.
Також Кабмін зменшив обсяг субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у розмірі 151,6 млн грн., на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти у розмірі 150 млн гривень, на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах за професіями загальнодержавного значення ‒ 13 млн грн та інших видатків. 
 
Натомість уряд хоче збільшити обсяг видатків у розмірі 801,6 млн грн на оснащення закладів загальної середньої освіти обладнанням для навчальних кабінетів та STEM лабораторій для шкіл. Придбання здійснюватимуть обласні державні адміністрації та Київська міська державна адміністрація шляхом централізованої закупівлі. Також вони мають забезпечити постачання зазначеного обладнання та STEM лабораторій до закладів загальної середньої освіти.
 

Добавить комментарий

Реклама