rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
В білоруській картоплі знайшли нітрати Укрінформ

В білоруській картоплі знайшли нітрати

Пятница, 25 октября 2019 11:15
На ринок "Столичний" у Києві з Білорусії була доставлена велика партія картоплі. Після проведення лабораторних досліджень зразків картоплі в ній було виявлено вміст нітратів, що більш ніж в два рази перевищує норму. Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Києві. Повідомляється, що в жовтні цього року з Білорусії на ринок "Столичний" у Києві прибула свіжа картопля в кількості 21 тона.
Після відбору зразків та проведення лабораторних досліджень у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в даній партії продукції виявлено вміст нітратів, який більш ніж в два рази превишеющує норму - 529,5 мг/кг при нормі не більше ніж 250 мг/кг.
У Держпродспоживслужбі відзначають, що токсична дія нітратів полягає в гіпоксії (кисневому голодуванні), яке розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров'ю та утворенням стійкого з'єднання - метгемоглобіну. Спочатку виникає ціаноз губ, слизових оболонок, нігтів, обличчя. Подразнюючу дію солей азотної кислоти на слизову оболонку шлунка, що проявляється нудотою, болем, підвищеним слиновиділенням, блювотою, проносом, печінка збільшена, склери мають жовтий відтінок. Порушується діяльність нервової системи, проявляється загальна слабкість, загальмованість (у дітей занепокоєння), запаморочення, потемніння в очах, порушення координації рухів, а в тяжких випадках - судомні посмикування, втрата свідомості, кома.
У Держпродспоживслужбі також просять споживачів бути уважними та обережними і вимагати у продавців документального підтвердження походження, якості та безпеки продукції.

Добавить комментарий

Реклама