rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
Як безпечно робити покупки в інтернеті? Фото из открытых источников

Як безпечно робити покупки в інтернеті?

Среда, 09 октября 2019 10:50
У всьому світі з кожним днем онлайн-покупки стають все популярніше. І тому є маса причин. Кожен, хто хоч раз здійснював покупки в інтернет-магазині, знає, що купувати товари і послуги в режимі реального часу зручно і вигідно.
Темп життя сучасної людини, що постійно прискорюється, спонукає його економити час і сили, а новітні технології забезпечують споживачеві усі умови для того, щоб придбавати необхідні речі, не відриваючись від монітора ПК, екрану ноутбука або дисплея смартфону. Тим паче, що оснащені платіжними агрегаторами, інтернет-магазини виконують сьогодні не лише вітринну функцію, але і приймають оплату, як повноцінні торгові майданчики. При цьому покупки в інтернеті традиційно обходяться покупцям дешевше через те, що у вартість товарів не включені витрати по оренді дорогих торгових залів, зарплати великого штату персоналу і інші витрати, супутні змісту оффлайнового магазину.
При усій зручності покупок в інтернеті, у віртуальних угодах завжди є присутнім і доля ризику, пов'язана з можливістю наштовхнутися на нечистих на руку продавців або відвертих шахраїв.
Правила грамотного інтернет-шопінгу
Щоб купівля через сайт принесла тільки позитивні емоції і фінансову вигоду, а не виявилася предметом розчарування і збитку, рекомендується дотримуватись декількох простих правил:
 
- читайте відгуки про товар, який ви бажаєте купити;
- порівнюйте ціни на конкретний продукт в різних інтернет-магазинах;
- вивчите інформацію про продавця, який притягнув вашу увагу вигідними умовами;
- ознайомтеся з умовами доставки, оплати і повернення, заявленими на сайті вибраного продавця;
- пам'ятаєте про права споживачів, які неухильно повинні дотримуватися і в офлайн, -, і в онлайн-торгівлі.
 
Бажаючи придбати який-небудь товар/послугу, вивчите поперше, що говорять про цей продукт користувачі, що вже спробували його. Можливо, що детальніше дізнавшись про характеристики товару і його виробника, вам вже не знадобиться шукати відповідного продавця. Якщо все ж йдеться саме про те, що ви шукаєте, слід провести невелике ринкове дослідження і пізнати конкурентні ціни, пропоновані на товар, який ви шукаєте. Допомогти в цьому можуть спеціальні інтернет-сервіси порівняння вартості.
На серйозному сайті завжди має бути інформація про продавця, у тому числі контактна, - не ігноруйте її. Можна навіть продзвонити по вказаних телефонах, щоб переконатися в наявності зворотнього зв'язку. Особливу увагу варто присвятити розділу умов доставки і оплати : що входить у вартість товару, як і в які терміни здійснюється його відправлення. Купуючи акційні речі, відразу цікавтеся їх кількістю і умовами розпродажу.
Доцільно віддавати гроші тільки після отримання товару, коли ви переконалися, що вам прислали саме те, що ви замовляли. Щоб уникнути розбіжностей з приводу моменту вступу в дію договору купівлі-продажу, слід познайомитися з умовами оферти онлайнового продавця. Пам'ятайте, що ви завжди можете повернути дистанційно куплену річ протягом тижня після її отримання, виняток становлять лише вироби з індивідуально-певними характеристиками, які може використати лише сам покупець.
Шахраї: особливі прикмети
Зайшовши на сайт інтернет-магазину, покупець повинен уважно оцінити його зовнішній вигляд, який сам по собі може багато розповісти про "серйозність намірів" продавця і його зацікавленості в тривалій торгівельній діяльності і розвитку бізнесу. Не дуже добрим сигналом можна назвати такі явища на сайті інтернет-магазину, як:
 
•неякісний, явно любительський дизайн із слабкою навігацією і безграмотним, мізерним контентом;
•велика кількість рекламної інформації, у тому числі спливаючі вікна, що часто з'являються;
•наявність сторінок, що перенаправляють користувача в невідомому напрямку;
•відсутність вказівок параметрів і сертифікатів безпеки.
 
Слід мати на увазі, що адреса захищеної електронної сторінки якісного і надійного веб-ресурсу з послугою онлайнової оплати, швидше за все, починатиметься з "https://".
Приємних та безпечних вам покупок.
 
Джерело інформації: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби.

Добавить комментарий

Реклама