rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
Акциз з пального має залишатися в місцевих бюджетах – АМУ Фото из открытых источников

Акциз з пального має залишатися в місцевих бюджетах – АМУ

Вторник, 08 октября 2019 17:52
Асоціація міст України закликає Верховну Раду ухвалити законопроєкт щодо продовження зарахування частини акцизу з пального у місцеві бюджети у 2020 році.
4 жовтня у Верховній Раді України група народних депутатів зареєструвала розроблений Асоціацією міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)» (№2231). Цей законопроєкт передбачає, що частина акцизного податку з пального буде зараховуватися до місцевих бюджетів у 2020 році. У рамках бюджетної децентралізації з 2017 року 13,44% акцизу з пального почали зараховувати у бюджети громад.
«Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проєктів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети», – наголошують в Асоціації міст України.
Зазначимо, що чинний Бюджетний кодекс України не передбачає зарахування частини акцизу з пального у бюджети громад з 2020 року (п. 431 Прикінцевих та перехідних положень БКУ).
В АМУ переконані: у випадку неухвалення цього законопроєкту, з наступного року громади щорічно втрачатимуть від 7,7 млрд грн.
Асоціація міст України закликала органи місцевого самоврядування звертатися до народних і місцевих депутатів, а також до Міністерства фінансів України щодо підтримки законопроєкту № 2231.
Нагадаємо, Законом України від 20 грудня 2016 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» скасовано акцизний податок з роздрібного продажу з нафтопродуктів з одночасним збільшенням ставок акцизного податку з виробництва та імпорту нафтопродуктів. Змінами до Бюджетного кодексу передбачено перерозподіл 13,44% акцизного податку з виробництва та імпорту нафтопродуктів між бюджетами місцевого самоврядування.

Добавить комментарий

Реклама