rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
Поради від рятувальників: як врятувати себе або людину, яка тоне? vechirniy.kyiv.ua

Поради від рятувальників: як врятувати себе або людину, яка тоне?

Пятница, 05 июля 2019 09:39
Вся справа в тому, що коли людина тоне, він не видає різкого і пронизливого крику про допомогу, як вважає більшість людей. Розмахування руками, бризки і крики, до яких нас готує телебачення, зустрічаються в реальному житті вкрай рідко. 
 
Поняття «Інстинктивна реакція потопаючого» (Instinctive Drowning Response), введене доктором наук Франческо Піа (Francesco A. Pia) - це те, що люди роблять, щоб уникнути фактичного або передбачуваного удушення при зануренні у воду. На неї вказують наступні ознаки:
 
Його рот то йде під воду, то з'являється на поверхні, але він не може вдихнути і покликати на допомогу. Тобто тонуть, як правило, мовчки. Дихальна система людини розрахована на дихання. Мова - це її вторинна функція. Перш ніж мова стане можливою, необхідно відновити функцію дихання.
Потопаючий НЕ махає - його руки витягуються в сторони. Він робить це інстинктивно, намагаючись відштовхнутися від води і спливти.
Він не може здійснювати осмислені рухи: схопитися за рятувальний круг чи простягнути руку тим, хто прибув на допомогу.
Поки проявляється інстинктивна реакція потопаючого, людина знаходиться у воді вертикально. Протриматися на поверхні він може від 20 до 60 секунд. А потім повністю піде під воду.
Це зовсім не означає, що людина, що кличе на допомогу і відчайдушно розмахує руками, вас обманює. Але це зовсім інша стадія - паніка в воді. Вона може передувати «інстинктивної реакції потопаючого» і зазвичай триває недовго. Але в цьому випадку потопаючий ще може допомогти своїм рятівникам. Наприклад, простягнути їм руку або схопитися за коло.
 
Є й інші ознаки того, що людина терміново потребує допомоги: 
 
Відкинута назад голова, відкритий рот.
Закриті або скляні очі, які ні на що не фокусуються.
Спроба перевернутися на спину.
Рухи, що нагадують вилізання по мотузяній драбині.
Як не потонути самому? Тіло легше води, тому зазвичай тонуть, коли панікують. Спробуйте проекспериментувати. Пориньте на невеликій глибині в воду, підібгайте ноги. Ви відчуєте, як вода виштовхує вас вгору. Запам'ятайте це відчуття. Переверніться на спину і розслабтеся. Голова може бути повністю занурена в воду. Головне, щоб на поверхні залишалися ніс і рот. Запам`ятайте! Спокій - запорука того, що ви, навіть не вміючи добре плавати, зможете протриматися на воді досить тривалий час.
 
Шановні батьки! Діти, що грають у воді, шумлять. Якщо вони перестали шуміти, витягніть їх з води і дізнайтеся, чому.

Добавить комментарий

Реклама