rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

ЄС надає подальшу підтримку задля відновлення, розбудови миру та реформи урядування на уражених конфліктом територіях України

Понедельник, 12 ноября 2018 14:58
Внеском у 25 мільйонів євро від Європейського Союзу характеризується початок нової фази проекту «Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування, 2018-2022 роки». Чотири агенції – ПРООН, ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення та Продовольча та сільськогосподарська організація ООН – спільно впроваджуватимуть цей проект в рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру.
 
Мета ініціативи – зміцнити безпеку в громадах та соціальну згуртованість і підтримати економічне відновлення громад, які постраждали від конфлікту. Також вона сприятиме подальшому впровадженню реформ у сфері децентралізації та охорони здоров'я на підконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей.
 
За словами Йоганнеса Гана, Європейського Комісара з Європейської політики сусідства і перемовин про розширення, «підтримка України у розбудові стабільних демократичних інституцій та зростання заможності є одним із пріоритетів Європейської політики сусідства. Ми впевнені: цей проект зробить успішний та вагомий внесок задля досягнення такого результату».
 
Попри відчутний прогрес, уражені конфліктом регіони України й досі зіштовхуються з потужними перешкодами на шляху розбудови соціально-економічно розвинених, мирних, інклюзивних та стійких спільнот. Децентралізація та реформи проходять у повільному темпі; непослідовність у законодавстві посилює дискримінацію маргіналізованих груп. Одними з головних факторів, що сприяють цьому, є закриття підприємств, економічна блокада, руйнування важливих інфраструктурних об'єктів, масове безробіття, а також ціни та бідність, що зростають швидше, ніж у середньому по країні. Це чинить вплив на продовольчу безпеку та спроможність людей задовольняти базові потреби. У цьому контексті допомогу буде спрямовано у сфери децентралізації та місцевого урядування. Це сприятиме економічному розвитку та можливостям з працевлаштування, а також зміцненню соціальної стійкості та громадської безпеки. Особливу увагу буде приділено наданню інклюзивних та якісних медичних послуг у контексті реформи сфери охорони здоров'я.
 
«Така всеосяжна підтримка громад, постраждалих від конфлікту, сприятиме їхньому відновленню та подальшому збалансованому довготривалому розвитку. Також проект об'єднує експертний потенціал різних агенцій ООН з метою надання бажаної допомоги на благо народу України», – підкреслила Оснат Лубрані, Координатор систем ООН, Координатор з гуманітарних питань і Постійний представник ПРООН в Україні.
 
ООН і Європейський Союз продовжують довготривале партнерство у сфері розбудови миру, відновлення та реформи місцевого урядування. Обидві сторони прагнуть надалі зміцнювати свою співпрацю в Україні, сприяючи, зокрема, впровадженню Порядку денного 2030 та Цілей сталого розвитку. 

Добавить комментарий

Реклама