USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

27°C

Покровск

Облачно

vkontakte shkvarkirss shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Запровадження заходів біобезпеки вбереже господарство від АЧС – Держпродспоживслужба

Среда, 08 августа 2018 10:29
Політика Держпродспоживслужби спрямована на проведення ефективного моніторингу щодо африканської чуми свиней (АЧС), особливо у дикій фауні, а також на запровадження в господарствах заходів біобезпеки. Про це заявив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв’ю «AgroPolit».
За його словами, за останній період Держпродспоживслужба вжила комплекс заходів з недопущення поширення африканської чуми свиней територією України. Це дозволило стабілізувати ситуацію: якщо порівняти статистику, то за більшістю напрямків кількість випадків зменшилася. У той же час, завдяки проведенню депопуляції диких кабанів з моніторинговими дослідженнями щодо захворювання на АЧС, кількість випадків у дикій фауні очікувано збільшилася.
Крім того, розроблений проект постанови Кабінету Міністрів, який пропонує запровадити спрощений порядок відшкодування вартості за вилучені у зв'язку з захворюванням на АЧС свиней.
«Зараз кошти відшкодовуються з місцевих бюджетів, але хотілося б мати більш швидкі й надійні інструменти, в тому числі з використанням коштів державного бюджету. Усі центральні органи влади вже погодили її, і зараз ми закінчуємо узгодження останніх технічних деталей. Тому я сподіваюся, що найближчим часом ця постанова вже буде винесена на голосування», - зауважив Голова Держпродспоживслужби.
Крім того, Держпродспоживслужба проводить активну роз’яснювальну кампанію щодо необхідності посилювати рівень біобезпеки як в домашніх господарствах, так і на великих агрокомплексах.
«Проблема у тому, що нема вакцини. Якщо від більшості хвороб можна убезпечитися через вакцинацію, то в даному випадку ні. Тому залишається лише один чинник – біобезпека. Робимо приписи, що потрібно вдосконалити. Із домогосподарствами є лише один інструмент – роз’яснювальна кампанія, тому що забезпечити біобезпеку на рівні домогосподарств нереально. Саме тому ми фіксуємо найбільшу кількість випадків у господарствах населення», - пояснив Володимир Лапа.

Добавить комментарий

Реклама