rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Надбавки та підвищення до пенсії по інвалідності

Понедельник, 21 мая 2018 11:55
Статтею 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що  пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.  
Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 654 від 16.07.2008 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» встановлено, що:
•непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, надбавка до пенсії по інвалідності, передбачена Законом України «Про пенсійне забезпечення», виплачується у розмірі 150 грн. на кожну дитину. 
Для призначення відповідної надбавки пенсіонером до органу Пенсійного фонду подається заява та наступні документи:
-  паспорт, ідентифікаційний код,
-  трудова книжка,
- свідоцтво про народження дитини,
-  довідка уповноважених органів з місця проживання (органів управління житловим фондом, місцевого самоврядування) про перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї.
- довідка з навчального закладу дитини.
•інвалідам I групи, одиноким інвалідам II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, одиноким інвалідам III групи, які досягли пенсійного віку, одиноким одержувачам пенсій за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду, та які отримують пенсію (крім осіб, які отримують державну соціальну допомогу на догляд), виплачується надбавка на догляд у розмірі 50 грн.
Для призначення надбавки одиноким пенсіонерам з інвалідністю ІІ та ІІІ групи до органу Пенсійного фонду надається:
-  заява особи,  що вона не має працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримувати,
-  паспорт, ідентифікаційний код,
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду,
- довідка уповноважених органів з місця проживання (органів управління житловим фондом, місцевого самоврядування) про склад сім’ї. 
 
 Заступник начальника 
відділу обслуговування громадян №1 Добропільського об'єднаного управління ПФУ
Шевелєва Катерина

Добавить комментарий

Реклама