USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

1°C

Покровск

Облачно

rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

2122

Павло Розенко: Законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної потрібно якнайшвидше ухвалити у першому читанні

Вторник, 17 апреля 2018 12:41
Законопроект № 5670д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», підписаний понад 65 депутатами з різних фракцій, потрібно якнайшвидше ухвалити у першому читанні. Про це в інтерв’ю заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.
 
За його словами, необхідність ухвалення відповідного рішення виникла не раптово, адже закон, який би регулював мовне питання в Україні, на сьогодні відсутній. «Старий закон про мови, прийнятий ще за часів Радянської України, припинив свою дію після ухвалення попереднім парламентом сумнозвісного закону Ківалова-Колесніченка, вже скасованого рішенням Конституційного Суду. Утворився вакуум, який ми зобов'язані врегулювати на законодавчому рівні», - пояснив Віце-прем’єр-міністр.
 
«Процес розробки нового мовного закону триває щонайменше три останніх роки й проходить непросто, були різні концепції. На мій погляд, комітет Верховної Ради з питань культури під керівництвом Миколи Княжицького прийняв абсолютно правильне політичне рішення, що не варто все валити в одну купу і змішувати питання функціонування державної мови з функціонуванням мов, наприклад, національних меншин. Тому це питання розділене», - зазначив він.
 
«І всі історії про те, що це «питання не на часі» – зараз зайві. На часі. Саме зараз на часі, зокрема тому, що є юридична колізія. Сьогодні є законопроект № 5670д (Закон про забезпечення функціонування української мови як державної), підписаний понад 65 депутатами з різних фракцій і позафракційними, крім «Опозиційного блоку», плюс у нього є суспільна підтримка. Безумовно, можна багато сперечатися – ідеальний він чи ні, але, на мій погляд, було б правильно якнайшвидше ухвалити цей закон у першому читанні. Уряд готовий активно включитися в процес його обговорення та опрацювання до другого читання», - наголосив Павло Розенко.
 
«Я переконаний, у нас є прекрасний потенціал у парламенті, щоб цей закон вийшов таким, який не буде створювати проблеми, а навпаки дасть друге дихання важливому для нас усіх питанню. Я особисто підтримаю цей закон і дуже хочу, щоб він був якомога швидше проголосований», - підкреслив він.

Добавить комментарий

Реклама