USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Чисто

15°C

Покровск

Чисто

vkontakte shkvarkirss shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Суд у Покровську не поновив колишнього головного лікаря на роботі

Пятница, 12 октября 2018 10:57
Красноармійським міськрайонним судом Донецької області розглянуто цивільну справу за позовом  гр. П. до Покровської центральної  районної лікарні про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
 
Звертаючись із  зазначеним позовом до суду позивач вказав, що він працює  в Покровській (Красноармійській) ЦРЛ з 01.03.2007 року на посаді завідуючого поліклінікою Покровської ЦРЛ. Згідно наказу №393 від 08.11.2017 року гр. П. було звільнено з обійманої посади на підставі п.1 ст.40 КЗпП України.
 
Заперечуючи в цілому законність та підставність вищевказаного наказу, позивач  просив  суд поновити його на роботі на посаді завідуючого поліклінікою Покровської центральної районної лікарні з 08.11.2017 року, зобов’язати відповідача усунути перешкоди реалізації його права на труд щодо роботи за сумісництвом на посаді лікаря дерматовенеролога дерматовенерологічного кабінету поліклініки на 0,25 ставки та на посаді лікаря дерматовенеролога оглядового госпрозрахункового дерматовенерологічного кабінету на 0,25 ставки, а також стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 40000 гривень та судові витрати на правову допомогу.
 
Під час розгляду цієї справи судом було встановлено, що 14.08.2017 року комісією, створеною розпорядженням Покровського міського голови від 24.07.2017 року № 264 рг для перевірки доводів, викладених у скарзі гр. П. та інших працівників Покровської ЦРЛ на дії головного лікаря, складено акт про проведення службового розслідування. У п. 11 даного акту члени комісії прийшли до висновку щодо розгляду керівництвом Покровської ЦРЛ питання відповідності завідуючого поліклінікою ЦРЛ займаній посаді, а також доцільності існування даної посади.
 
У виконання своїх безпосередніх обов’язків та рекомендацій комісії Покровської міської ради, головним лікарем Покровської ЦРЛ у серпні 2017 року вивчено питання доцільності існування посади завідуючого поліклінікою Покровської ЦРЛ та, з метою оптимізації та вдосконалення роботи підрозділів лікарні, структурування функціональних напрямків діяльності, забезпечення ефективної роботи та економії бюджетних коштів, вирішено внести зміни до штатного розпису лікарні з метою скорочення даної посади.
 
Про вказане управлінське рішення листом від 08.08.2017 року був проінформований профспілковий комітет працівників охорони здоров’я Покровської ЦРЛ.
 
Також 23.08.2017 року Покровською ЦРЛ було повідомлено Покровську міську раду про планування змін у штатному розпису лікарні та скорочення посади завідуючого поліклінікою.
 
08.09.2017 року наказом головного лікаря Покровської ЦРЛ № 01-05/260 від 08.09.2017 року було скорочено посаду завідуючого поліклінікою згідно п. 1 ст. 40 КЗпП України та попереджено гр. П. про його наступне звільнення за 2 місяці, а також запропоновано забезпечення роботою на посаді лікаря дерматовенеролога шкірно-венерологічного кабінету поліклініки. В цей же день даний наказ було доведено до Громадянина П. під розпис.
 
11.09.2017 року Покровська ЦРЛ звернулась з клопотанням до Покровського міського голови про затвердження нового штатного розпису лікарні станом на 10.11.2017 року, в якому вже посада завідуючого поліклінікою була відсутня.
 
До Покровської міської ради 27.09.2017 року також надано економічне обґрунтування скорочення ставки завідувача поліклініки, згідно якого річна економія бюджетних коштів внаслідок такого скорочення буде складати 86 412 грн.
 
Виконкомом Покровської міської ради зазначений штатний розпис станом на 10.11.2017 року було затверджено.
 
04.10.2017 року гр. П. відмовився від запропонованих йому посад, про що комісією Покровської ЦРЛ у складі начальника відділу роботи кадрів, юрисконсульта та діловода було складено письмовий акт.
 
Крім того, відповідно до протоколу № 37 засідання профспілкового комітету Покровської ЦРЛ від 13.10.2017 року, профкомом було надано згоду на розрив трудового договору з завідуючим поліклінікою гр. П. у зв’язку зі скороченням даної посади згідно п. 1 ст. 40 КЗпП України.
 
Враховуючи неодноразові відмови гр. П. щодо переведення на інші посади у лікарні та у зв’язку з закінченням передбаченого Законом терміну, 08.11.2017 року наказом головного лікаря Покровської ЦРЛ № 393 к завідуючого поліклінікою гр. П. було звільнено згідно п. 1 ст. 40 КЗпП України за скороченням штату.
 
Рішенням Красноармійського суду Донецької області від 17.05.2018 року у задоволенні позовних вимог гр. П. до Покровської центральної  районної лікарні про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди було відмовлено.
 
Не погодившись з рішення суду, гр. П. подав апеляційну скаргу.
 
За результатами апеляційного перегляду апеляційний суд прийшов до висновку, що розглядаючи спір про поновлення на роботі, суд перевірив чи мало місце скорочення штату або чисельності працівників і, виходячи із аналізу штатних розписів дійшов правильного висновку про те, що в даному випадку дійсно мало місце скорочення штатної одиниці. При цьому суд не вправі ставити питання про доцільність скорочення чисельності або штату працівників, оскільки власник, користуючись правом самостійної господарської ініціативи, має право на свій розсуд приймати таке рішення. Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, що призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи і висновків суду не спростовують. Рішення суду ухвалене з додержанням вимог матеріального та процесуального права і підстав для його скасування немає.
 
Постановою Апеляційного суду Донецької області скаргу гр. П. залишено без задоволення, рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області залишено без змін.

Добавить комментарий

Детский магазин Детки рулят Покровск

Гранитные памятники в Покровске

 reklamniy zeh

 

Реклама