USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

-1°C

Покровск

Облачно

vkontakte shkvarkirss shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
Яскравий світ ляльок Тетяни Ускової у історичному музеї Покровский исторический музей

Яскравий світ ляльок Тетяни Ускової у історичному музеї

Вторник, 13 марта 2018 08:01
Перші іграшки-ляльки з’явилися в глибоку давнину: в епоху палеоліту. Це  ляльки, знайдені на стоянках давніх людей. З ляльками бавилися дівчата в античній Греції та в Давньому Римі . До епохи зростання промисловості будь-яка лялька була авторською – тому, що всі іграшки виготовлялися ручним способом і в єдиному екземплярі. З 16 століття їх стали робити на фабриках, проте інтерес до саморобної іграшки не пропав – навпаки, цим мистецтвом захопилися представники аристократії і вищої знаті.Чудово, що мистецтво авторської ляльки не втратила актуальності і в наші дні і в 21 столітті переживає новий виток популярності.
DSCN6800 5
Люди, захоплені хенд-мейдом, охоче роблять лялечок в домашніх умовах. Яскравим підтвердженням є роботи Тетяни Ускової, яка представила в Покровському історичному музеї  152 роботи, серед  яких 35 ляльок, виготовлених у різних напрямках.  Це текстильна портретна лялька, м’які іграшки для дітей, кофейні іграшки.
Народилася Тетяна Ускова в 1975 році в селищі Водяне Добропільського району. В 1991 році закінчила школу. Працювала на шахті «Краснолиманська». З 2004 року живе в м. Красноармійськ (нині Покровськ). В 2011 році закінчила Індустріальний інститут Дон НТУ за спеціальністю економіка підприємств. В 2016 році за станом здоров’я звільнилася з роботи. Саме в цей час і розпочалася її активна творча робота. Але розпочалася вона … на кухні. Тетяна Іванівна створювала рецепти різних видів хліба і випікала його. Але для більш успішності ведення справи треба було розширяти виробництво, та це не вдалося зробити, тому вона вирішила  зайнятися справою, яка була захопленням ще з дитинства – це виготовлення іграшок та ляльок. До речі, першу ляльку Тетяна пошила ще тоді, коли їй було всього 7-8 років, в середніх класах в’язала собі різноманітні речі, а коли народилася донька, то щоб зробити її дитинство неповторним, сама виготовляла для неї такі  одяг та  іграшки, яких не було ні у кого.
DSCN6753 7
Саме з  2016 року це захоплення стало її основним видом творчої діяльності. За кілька років було створено багато робіт. І хоча частина  з них було подаровано, або продано, тим не менш виникла потреба представити на розсуд  глядача свою творчість. Так з’явилася виставка «Яскравий світ ляльок», творчі роботи якої  вражають нас своїм різноманіттям:  м’які іграшки для дітей,  текстильні інтер’єрні колекційні ляльки, тканеві аксесуари, такі як брошки, підвіски, мілкі сувеніри.  
Найбільш увагу глядача привертають текстильні інтер’єрні колекційні ляльки. Багато з виготовлених ляльок знайшли своїх господарів не тільки на теренах України, але і за її межами: в Європі та в Америці.
Виставка буде діяти з 12 березня по 02 квітня 2018 року. Запрошуємо всіх мешканців міста відвідати музей  та створити собі піднесений настрій. 
 
Старший науковий співробітник 
Покровського історичного музею
Корнієнко М.П.
 

Добавить комментарий

Детский магазин Детки рулят Покровск

Гранитные памятники в Покровске

 reklamniy zeh

 

Реклама