USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

-1°C

Покровск

Облачно

vkontakte shkvarkirss shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Оригами в Покровском музее

Четверг, 19 октября 2017 15:00
У перекладі з японської «орігамі» означає «складений папір», його ще називають мистецтвом цілого листа. 
З'явилося орігамі майже відразу після появи паперу в Японії. Слова «папір» і «Бог» японською мовою співзвучні. Тому всім паперовим виробам став надаватися релігійний сенс. Вперше почали складати незвичайні фігурки з паперу в монастирях. Вони символізували різних богів, тварин, людей, навіть пори року та природні явища. 
Масовість мистецтва орігамі придбало лише у дванадцятому-тринадцятому  століттях. Паперові фігурки стали використовуватися під час святкових  та весільних церемоній. Через деякий час їх стали використовувати і в якості прикрас для дому. 
Але найчастіше використовувалася форма журавля, який спрадавна в Японії вважався символом довголіття та щастя. Така фігурка називалася цуру. 
А от сам термін «орігамі» виник і закріпився значно пізніше, порівняно з самим мистецтвом. Це сталося тільки в 1880 році, коли воно увійшло в побут всіх японських сімей. 
З 1960-х мистецтво оріґамі почало активно поширюватись у всьому світі, з'явилися такі напрями, як модульне орігамі, коли фігура збирається з частин – модулів. 
Саме з модульного орігамі 19 жовтня 2017 року пройшов майстер-клас в Покровському історичному музеї для дітей пільгових категорій ЗОШ №12, в якому активну участь прийняли учні 2-хкласів. Майстер-клас проводила майстриня Пхайко Віра Володимирівна. Вона пропонувала дітям виготовити  власноручні орігамі.  Японія по праву заслужила звання країни – прародительки орігамі. Згодом з’явилися найрізноманітніші школи та напрямки орігамі. Але всі вони беруть свої витоки саме в Японії.
 
Старший науковий співробітник 
Покровського історичного музею 
Корнієнко М.П.
 

Добавить комментарий

Детский магазин Детки рулят Покровск

Гранитные памятники в Покровске

 reklamniy zeh

 

Реклама