USD: 28.67   EUR: 34.99   RUB: 0.51
Свежо

0°C

Покровск

Свежо

vkontakte shkvarkirss shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 783

Активісти презентували свій варіант оновленного герба Покровська

Среда, 22 марта 2017 16:10

Активіст "Українського Патріотичного Руху Донбасу", голова комітету з питань освіти, молоді та патриотичного виховання Дмитро Лисенко презентував варіант нового герба міста  в громадській раді Покровська.
Нагадаємо, що вже більше року Покровск не має власного герба, адже колишній його варіант потрапив під Закон України про декомунізацію.
Герб розроблений з урахуванням рекомендацій "Української Геральдичногї Спільноти"

ЗНАЧЕННЯ СИМВОЛІВ
ЩИТ (чотирикутний з круглим підставою (іспанська) обраний виходячи з рекомендацій «Українського геральдичного спільноти». На їх думку найдавніший герб Києва XV ст. зображувався на такому щиті. Колір фону - червоний, в геральдиці - червлень. Червлень символізує хоробрість, мужність, любов, а також кров, пролиту в боротьбі.

МІСЬКА КОРОНА - в геральдиці, як правило, така корона означає міське поселення. У сучасній геральдиці корона такого типу означає, що місто має статус районного або обласного.

МЕЧІ (козацькі шаблі) вживаються в такому значенні: готовність до захисту батьківщини, роду, міста від ворогів, а також участь в боях.
Не дивлячись на те, що безпосередньо в нашому місті не ведуться бойові дії, готовність до захисту роду підтверджує участь місцевих жителів у антитерористичній операції й активна діяльність місцевих волонтерських організацій безпосередньо на лінії фронту. Тому, можу з упевненістю сказати, що наше місто заслуговує право розмістити даний символ на своєму гербі.
Ще одне смислове значення даного символу - це національна ідентичність. Як співається в нашому національному гімні:
".. .І покажемо, что ми браття козацького роду!"
Саме належність до козацького роду і символізує козацька шабля. Унікальність цього символу в тому, що серед гербів міст і сіл Донбасу (не стверджую що таких немає) не вдалося знайти подібних символ.
Згідно раді «Української геральдичної спільноти» потрібно уникати часто використовуваних елементів (колоски, клен, каштан і т.д.). В цьому випадку мечі ідеально підходять для зовнішніх елементів.

ДЕВІЗНА СТРІЧКА - вузька стрічка або смуга, на якій написаний гербовий девіз, в даному випадку назва міста.
ДевІзная стрічка розташовується поза гербом, найчастіше внизу. Девізні стрічки можуть бути і багатобарвні, можуть повторювати всі кольори національного прапора або включати в себе елементи національного орнаменту. В даному варіанті девизная стрічка зображена в кольорах прапора України, що символізує стійкість жителів міста до впливу проросійської пропаганди в Російсько-Української війніі. На девизной стрічці пріобладают синій колір, в геральдиці - блакить.
Лазур має наступні значення: великодушність, чесність, вірність і бездоганність, або просто небо. Деякі значення даного кольору характеризують наше місто в нинішнє військове час.
1) Великодушність - в 2015 році в Покровське (тоді в Красноармійську) розміщувався один з найбільших таборів для переселенців, який прийняв тисячі людей;
2) Вірність - не дивлячись на пропаганду окупанта, жителі нашого міста залишилися вірними своїй країні і її духовних цінностей;
3) Бездоганність - Покровск є районним центром, тобто повинен бути прикладом для міст, сіл і селищ, які входять в Покровський район.
ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ
(основний символ старої версії герба) - заміна герба міста, подія історична. Ми вважаємо, що неправильно писати нову історію міста, не взявши до уваги минуле. На попередньому варіанті герба в центрі щита був зображений залізничний вокзал. Справа в тому, що наше місто зароджувався не як шахтарське містечко, а як Гришинський залізнична станція. Тому даний елемент символізує історію зародження нашого міста.
Потрібно відзначити, що залізнична станція працює донині, відправляючи і перерозподіляючи поїзди в десятки різних напрямків. Залізничний вокзал розташований практично в центрі, розділяючи його на дві частини. Так само вздовж железнодорожного полотна розташовано безліч технічних об'єктів залізничної станції. Символ залізничної станції зображений в центрі щита золотим металом - кольором, який вважається найголовнішим в геральдиці і символізує знатність, могутність і багатство, а також християнські чесноти: віру, справедливість, милосердя і смиренність.

Залізничне полотно позначено чорно-білої пунктирною лінією.

ВОРОТА. Покровск давно називають західними воротами Донбасу. Крім відповідного географічного положення міста, також це пов'язано з тим, що наше місто стало надійним опорним пунктом для військових, які перекрили потужну хвилю сепаратизму з окупованого Донецька.

Добавить комментарий

Детский магазин Детки рулят Покровск

Гранитные памятники в Покровске

 reklamniy zeh

 

Реклама