rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Школярам Покровська розповіли про найдавніший оберіг – український рушник

Среда, 25 января 2017 13:20

У Покровську дитячу бібліотеку імені Олени Теліги прийшли гості – учні 4-го класу загальноосвітньої школи №3 завітали на слайд-оповідь, присвячену українському рушнику.
O2eEsBlZhlo.jpgШколярам розповіли про історію виникнення українського рушника, про його різновиди, призначення та способи виготовлення, про повір’я та ритуали, пов’язані з цим древнім та дуже необхідним атрибутом українського побуту.
KKnc_3EGbXs.jpgВідвідувачі почули, що вишиті рушники створюють затишок, зміцнюють родину. Багато рушників вишиті двома кольорами – червоним (щастя, добробут, кохання) і чорним (родючість землі, багатство, урочистість).
На найдавніших вишивках є геометричні узори – лінії, кола, хрести, ромби. Вони символізували сонце, зорі, землю і воду. У пізніші часи на рушниках зазвичай вишивали рослини: калину, троянду, ромашку, волошку, мак, колоски пшениці. А доповнювали рослинні орнаменти зображення птахів. На українських рушниках також можна побачити качок, півнів і лебедів.
tJsgGPmbZJM.jpgЗапропонували дітям послухати вірш Тамари Коломієць «Біле поле полотняне» і продивитися відео кліп про рушник, де саме в пісні йдеться, що мати вишила для сина рушник – як оберіг.
VXrgYD7zqjw.jpgЮні слухачі також дізналися, що в різних куточках нашої України рушники вишивають по-різному. Наприклад, на Прикарпатті рушники вишивають червоним і чорним хрестом. На Слобожанщині (Харківська область) рушник також вишивають гладдю та хрестом, тільки орнамент – широкий і складний.
49ZU114M2Hg.jpgГості заходу почули про рушник у народних звичаях та традиціях, ознайомилися з обрядовою скарбницею українського народу. А наостанок працівники бібліотеки побажали, щоб на полотні нашого життя перепліталися лише радісні кольори і вічні символи – щастя, достаток, здоров’я і злагода.

Добавить комментарий

Гранитные памятники в Покровске

 reklamniy zeh

 

Реклама