rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Обсяг освітньої субвенції для 8 міст та ОТГ Донеччини збільшився на 19,6 млн. грн

Четверг, 13 декабря 2018 15:51
Асоціація міст України домоглася додаткового перерозподілу освітньої субвенції з метою збільшення її обсягів для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти у 2018 році.
 
12 грудня відбулось засідання Уряду під головуванням Премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана. Під час засідання Уряд схвалив два розпорядження КМУ «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році», якими бюджетам 44 міст та ОТГ збільшено обсяг освітньої субвенції на 88 млн гривень. Перерозподіл обсягів освітньої субвенції відбувся насамперед за рахунок коштів обласних бюджетів.
 
–Зокрема, з бюджету Донецької області на користь місцевих бюджетів загалом розподілено понад 19 млн 635 тис грн., – розповів регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Олександр Меланченко. – Найбільшу суму – 8 мільйонів 168 тисяч гривень – отримує бюджет Костянтинівки. Торецьк отримає понад 4 млн. грн., Дружківка та Селидове – по 2 мільйони. Один мільйон сто тисяч дістанеться Олександрівському району та майже мільйон – Вугледару. Бюджет Миколаївської міської ОТГ збільшиться на 692 тис. грн., Новогродівки – на 415 тисяч. 
 
Потреба у перерозподілі коштів виникла через критичну ситуацію з виплатою заробітної плати вчителям внаслідок дефіциту освітньої субвенції. Органи місцевого самоврядування, щоб не допустити затримок у виплаті заробітних плат, вимушені здійснювати оплату праці педагогічним працівникам за рахунок власних доходів. Таким чином, з місцевих бюджетів відволікаються ресурси, які мають йти на оновлення матеріально-технічної бази шкіл, пояснив експерт.
 
«Позицію Асоціації міст України на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Саме Асоціація неодноразово зверталася до Прем'єр-міністра України щодо необхідності перегляду обсягів освітньої субвенції на 2018 рік та внесення змін до формули її розрахунку. Також АМУ надсилала до Кабміну інформацію про наявність нерозподілених коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я до бюджетів міст та ОТГ. Ці кошти також можна спрямувати на збільшення обсягів освітньої субвенції для тих громад, які зіткнулися з її дефіцитом», – зазначив Олександр Меланченко.

Добавить комментарий

Реклама