rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Прокуратура домоглась збільшення сум застави для учасників злочинної схеми з вимагання коштів у переселенців за оформлення пенсій

Пятница, 26 октября 2018 10:16
Завдяки принциповій позиції прокуратури Донеччини Донецьким апеляційним судом скасовано ухвали Краматорського міського суду про обрання запобіжного заходу учасникам злочинної схеми з отримання неправомірної вигоди від внутрішньо переміщених осіб - мешканців тимчасово непідконтрольної України території Донецької області за позачергове та безперешкодне отримання пенсій та інших соціальних виплат. 
Нагадаємо, прокуратурою Донецької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України. У рамках досудового розслідування 19 вересня співробітниками другого відділу процесуального керівництва спільно з Управлінням захисту економіки у Донецькій області ДЗЕ НП України на черговій спробі отримати хабар від переселенців  затримано чотирьох учасників вказаної злочинної схеми.
Під  час обшуків у них вилучено понад 50 000 грн та понад 10 000 доларів США. Встановлено,  що зловмисники таким чином «заробляли» по декілька десятків тисяч гривень щоденно, отримуючи з кожного громадянина від 5500 до 10500 гривень.
Краматорським міським судом особі, яка організувала вказану схему, та начальнику одного з відділів Бахмутсько-Лиманського Об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (35 240 грн) для кожного. Не погодившись з даним рішенням, прокуратура подала на вказані ухвали суду апеляційні скарги.
Зважаючи на обсяги коштів неправомірної вигоди, які тривалий час проходили через учасників злочинної схеми, прокуратурі вдалось довести необхідність застосування для вказаних осіб більш значних обсягів застави. Апеляційний суд задовольнив скарги прокурора та виніс ухвали, якими розмір застави для організатора злочинної схеми збільшено до 200 прожиткових мінімумів (352 400 грн), а для посадовця УПФУ  - до 80 мінімумів (147 280 грн).
Досудове розслідування триває. Вживаються заходи щодо встановлення повного кола осіб, причетних до вказаного корупційного злочину.

Добавить комментарий

Реклама