USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

1°C

Покровск

Облачно

rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

2122

Поліція затримала шахрая з Маріуполя

Четверг, 19 октября 2017 11:59
Не виходячи з дому та маючи лише мобільний телефон і інтернет, маріуполець обдурював людей від Краматорська до Маріуполя. В телефонній розмові дізнавався заповітні цифри, а далі – за кілька нехитрих операцій заволодівав грошовими коштами. Єдине, про що жалкує зараз затриманий, - що не було банківських карток, а лише телефон, адже суми могли б бути на кілька нулів більшими, аніж 150-300 гривень.
 
В рамках оперативно-профілактичного відпрацювання, що триває на Донеччині, співробітники карного розшуку ГУНП в Донецькій області отримали інформацію про те, що житель Маріуполя може бути причетним до ряду шахрайств. Поліцейські взяли в роботу цей факт, і в процесі його перевірки дані підтвердилися. Провівши ряд успішних оперативних комбінацій, підозрюваного було доправлено до Лівобережного відділення поліції.
 
З’ясувалося, що 24-річний фігурант в травні цього року звільнився з місць позбавлення волі, де відбував покарання за крадіжки. Там від співкамерників дізнався про те, що можна швидко заробляти чималі кошти, маючи «на озброєнні» мінімальні підручні засоби. На свободі, так і не працевлаштувавшись офіційно, вирішив впровадити почуту схему.
 
На сайтах купівлі-продажу зловмисник вибирав продавців, які зареєстровані в Маріуполі і пропонують дрібний товар (до 600 гривень). Домовлявся з ними про придбання, а далі – навмання набирав номер телефону. Представляючись співробітником банку, дізнавався заповітні 4 цифри, які відкривали йому доступ до розрахункових рахунків жертви, і переводив певну суму на рахунок продавця товару. Потім відправляв поплічника за товаром і вибачався, що сума, перерахована за товар, помилково більша. Продавець, в свою чергу, зобов’язувався повернути різницю готівкою.
 
Суми були невеликими. Як зізнається шахрай, вони могли б бути значно більшими, якщо б він мав банківську картку, але рахунків йому не відкривали, а людей, які б згодилися її віддати, не було.
 
Наразі у нього вилучено 8 мобільних телефонів та сім-картки. Поліцейські продовжують роботу зі встановлення точної кількості потерпілих у рамках кримінального провадження, відкритого за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
 
Нагадуємо, що зберегти заощадження допоможе елементарна обережність. Не варто вірити «на слово» людині на іншому кінці слухавки. Усі банківські операції слід проводити безпосередньо у фінансових установах. Якщо в розмові ви запідозрили обман, негайно кладіть слухавку та перетелефонуйте мобільному операторові з проханням заблокувати вказаний номер телефону, з якого був дзвінок шахрая. Про всі випадки шахрайств негайно повідомляйте на 102.

Добавить комментарий

Реклама