USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

2°C

Покровск

Облачно

rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Ошибка: Нет статей для вывода на экран

Як працює новий кол-центр поліції?

Четверг, 30 марта 2017 09:06

З початку року колл-центр поліції Донеччини обробив більше 50 тисяч викликів
В середньому за добу оператори Єдиного аналітичного сервісного центру приймають понад 800 повідомлень від громадян. Такий результат – це показник довіри населення до правоохоронців.
Від 300 до 800 викликів на добу.

Динаміка повідомлень, що надходять до кол-центру, зростала поступово, разом з підключенням нових населених пунктів Донеччини. 24 грудня 2016 року (запуск Єдиного аналітичного сервісного центру) це були Слов’янськ, Краматорськ, Маріуполь та Торецьк. Сьогодні – це 100% підключення усіх населених пунктів регіону, в тому числі й тих, що знаходяться на лінії розмежування.
Так, всього на спецлінію 102 звернулося 50 339 мешканців Донеччини. Більшість викликів стосувалися адміністративних правопорушень. 6 789 звернень були інформаційного характеру, про сімейні сварки надійшло 5503 виклики, ще 3683 – про конфлікти.
Щодо кримінальних правопорушень, то 4503 повідомлення кваліфіковано як крадіжки, 146 викликів від громадян містять ознаки грабежів. Ще 1044 звернення розцінено як хуліганство, 28 вбивств, 98 тяжких тілесних ушкоджень та 826 шахрайств.
1095 разів правоохоронці виїжджали на дорожньо-транспортні пригоди без постраждалих.
За територіальністю серед лідерів по зверненням мешканців до UASC Маріуполь – 19 281, 9 112 викликів прийняли оператори з Краматорську та 6456 – зі Слов’янська.
Зусиллями співробітників кол-центру, які першими чують прохання про допомогу, жодного виклику не пропущено.

Порятунок під обстрілами

Авдіївка, Мар’їнка, Зайцеве, Красногорівка. Сотні людей живуть у населених пунктах, що вже давно стали мішенню терористів, та, як ніхто інший потребують захисту. Іноді поліція – це єдине джерело допомоги для громадян. 6 лютого до поліції звернулися мешканці Курдюмівки, що поблизу Торецька, та повідомили про те, що внаслідок потужного обстрілу важко поранено 15-річного підлітка. Швидка допомога виїхати до припинення вогню відмовилася, єдиною надією для сім’ї став дзвінок на 102. На місце події висунулися начальник Торецького відділення поліції та командир спецбатальйону обласного главку поліції. Поліцейські зробили все від них залежне, аби дитина вижила, але врятувати його не вдалося.
В Авдіївці, яку безжально розстрілюють терористи з 29 січня, цілодобово несуть службу наряди поліції. У місті розгорнуто 4 оперативних штаби, де громадяни можуть отримати допомогу на місці. У дні, коли місто зазнає обстрілів, кількість мешканців, що звертається до кол-центру, стрімко зростає. Чверть викликів стосується вибухів, в ряді випадків люди знаходять нерозірвані снаряди. З початку 2017 року оператори UASC прийняли 204 повідомлення про вибух та 74 – про стрільбу. В зоні ведення бойових дій головне завдання поліцейських – врятувати життя мирних мешканців.

Допоможіть, зникла дитина!

38 разів чули співробітники спецлінії такі повідомлення майже за три місяці. В таких випадках головне – швидка координація нарядів у місці зникнення дитини та злагодженість дій під час її розшуку. Цінна кожна хвилина, адже на кону – дитячі життя. На щастя, частіше за все з’ясовується, що втікачі в такий спосіб висловлюють протест проти батьківських заборон, проте, хтозна, чим може обернутися звичайна прогулянка нічними вулицями міста.

Алло, тато б’є маму!

Проте іноді небезпека підстерігає дітлахів зовсім не за дверима рідного дому, а у його стінах. Неповнолітні розуміють, що вони не самі, і за номером 102 від їх проблеми не відмахнуться.
14 лютого до поліції зателефонувала 10-річна дівчинка, яка була змушена ховатися від агресії голови сімейства на сходах. Вибігаючи з дому, єдине, що встигла схопити дитина – мобільний, аби просити допомоги у правоохоронців. Дівчина-оператор, що приймала цей виклик з Краматорська, протягом 11 хвилин втримувала зв’язок з дитиною до прибуття наряду поліції, аби переконатися, що життя заявниці поза загрозою, та заспокоїти її. Співробітниця UASC чула, як на сходи вийшла матір дівчинки. Побачивши в руках доньки слухавку, жінка вдарила дитину та висмикнула телефон, а в цей час поліцейські вже піднімалися сходами до квартири, вказаної в повідомленні. Жінка факт агресії заперечила та навідріз відмовилася від будь-яких пояснень. З сім’єю було проведено заходи превентивного характеру.
Аби бути впевненими, що, поки наряд правоохоронців знаходиться в дорозі, з дитиною нічого не трапиться, оператори 102 знаходяться на постійному зв’язку з маленьким заявником. Крім того, розпочалася серія тренінгів, яка дозволить більш розширено вивчити специфіку розмови з дітьми. Інтонація, тембр голосу, звертання, тон – все це має значення, коли приймаєш дзвінок від людини, яка знаходиться у критичній ситуації та потребує допомоги. Особливо, коли ця людина – дитина. Крім того, важливо мати неабиякі психологічні вміння. І хоча не завжди повідомлення від малечі підтверджуються або стосуються правопорушень, правоохоронці у будь-якому випадку зареєструють та перевірять отриману інформацію.
Від початку року з різними питаннями до поліції звернулася 631 дитина. І щодня дедалі більше дітей користуються захистом від небезпеки, а це свідчить, що довіра малечі до поліції збільшується.

Ноу-хау

Єдиний аналітичний сервісний центр продовжує нарощувати потужності. Незабаром буде запущено мобільний додаток «Активний громадянин», за допомогою якого мешканці в один клік зможуть екстрено викликати наряд поліції, подати заяву про правопорушення, отримати правову інструкцію, як діяти у тій чи іншій ситуації, а також залишити відгук про якість обслуговування співробітниками поліції. В такий спосіб поліція Донеччини модернізує комунікацію з громадянами, аби зробити взаємодію з населенням більш тісною та прозорою. Сервіс підтримуватимуть усі сучасні мобільні телефони, смартфони, планшети, як ios, так і android. Завантажити його у свій гаджет можна буде з магазину додатків.
Мобільний додаток «Активний громадянин» передбачає активний обмін інформацією між населенням та поліцією. Проект розрахований на співпрацю громади та поліцейських з метою забезпечення публічної безпеки та укріплення закону.
Додаток вже пройшов стадію розробки та наразі тестується.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

Добавить комментарий

Реклама