USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

2°C

Покровск

Облачно

rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

2122

Асорті вражень від лідерського колайдера енергічних добропільців

Среда, 22 июня 2016 13:01

З 6 по 17 червня в рамках міської Школи лідерів проходило навчанняза модулем «Енергія літа» для енергічної молоді Добропілля

***
З 6 по 17 червня 2016 у Центрі Дитячої та Юнацької Творчості відбулися тренінги у міській Школі лідерів за модулем " ЕНЕРГІЯ ЛІТА". Лідери та активні учні шкіл Добропілля, Білицького та Білозірського збиралися в актовому залі, де проходили тренінги, які розвивають лідерські якості особистісті та надають змогу черпати щось нове для себе. Кожен день різний, але приніс з собою гарний настрій та нові знайомства. Лідери розв`язували організаторські проблемні ситуації, малювали, танцювали, співали, вигадували, показували усі свої лідерські здібності, та навіть, іноді, сварилися, звичайно умовно, щоб навчитися правилам виходу із конфліктів. Діти об'єднувалися у пари, команди, де їм пропонувалися завдання, які потрібно було виконувати. За швидкість, чіткість, за правильне формулювання думок діти отримували винагороду «мислішку». У кінці тренінгів, як підсумок за роботу та активність, лідери отримають сертифікати, але не всі, а ті хто увійдуть у десятку за рейтинговими показниками.
За увесь час модулю лідери отрмали багато позитива, безліч ємоцій, які зарядили їх на все літо. Велике спасибі Валентині Вікторівні Верещагіній, методисту ЦДЮТ, яка робить усе, щоб діти Добропілля мали можливість самореалізовувалися та насправді були лідерами в усьому: в житті, в самоврядуванні, в громадську житті. Та звичайно, також спасибі усім педагогам-організатарам шкіл міста, а саме: Т.С. Бєльській, (ЗОШ № 6), Н. М. Сковородкіній, (ЗОШ № 15), І. В. Ткаченко, (ЗОШ № 16), О.В. Журавльовій, (ЗОШ № 9), Ю.Ю. Вербі, (НВК ЗОШ № 4), В.В. Леус, (ЗОШ № 17), І.В. Красній, (ЗОШ-інтернату). Вони провели дуже цікаві тренінги. Надіюсь, що і в наступному році усі лідери збируться у велике коло, в якому буде як завжди, тільки тепло та доброта.

Гіржа Ольга, ЗОШ № 19.

***

«Дівчинка йшла по маленькій стежинці, що веде до головних дверей ЦДЮТ. Все подвір`я було усипане запашними квітами, а до дверей потроху сходилися посміхнені люди. Ніхто не сумував, та що там і казати – на їх обличчі і натяку на сум не було. Але, повертаючись до дівчинки, не було помітно тієї радості, як на обличчях інших, адже очі в неї були серйозними та навіть трохи схвильованими. Дівчинка ще ніколи не відчувала такого подиву та щастя разом – таке з нею було вперше.
І ось, нарешті зайшовши до будівлі, вона побачила людей, котрі зустрічали її з посмішкою, а у актовій залі, де, власно кажучи, й було місце, до якого вона йшла, дівчинка побачила багатьох однолітків та привітних дорослих.
Вітаю тебе в школі лідерів міста Добропілля!»

Добридень, шановні друзі! Сьогодні я вам розповім про те, як юні підлітки збиралися на тренінги, щодо покрашення найважливіших якостей лідера та про те, як ці тренінги вплинули на їх подальше життя.
На початку червня, лідери шкіл збиралися в ЦДЮТ, щоб навчитися чомусь новому та покращити вже набуті навички. Крок за кроком вони відкривали нові й нові двері, що вели до дивовижних відкриттів. Хтось відкривав ці двері легко, а комусь доводилося докладати немалих зусиль, але кожен ні на мить не забував про те, що лише десять рейтингових місць допоможуть визначити найсильніших, та дадуть можливість отримати сертифікати випускника міської Школи лідерів. Та навіть тоді, коли у повітрі панував дух суперництва, ніхто не забував насолоджуватися цікавими та веселими моментами.
В школі ми не тільки слухали поради про те, що повинен робити лідер, наші наставники щодня придумували нам цікаві завдання та ігри, котрі ми щоразу чекали із задоволенням. Найбільше вкарбувалася в пам`ять інтерактивна гра, в котру ми грали на початку одного із тренінгів. Там, ставши в коло, ми повинні були по черзі сказати своє ім`я та якимось особливим жестом попрощатися з колективом. Але це ще не все... Промовляючи своє ім`я та показуючи свій жест, кожен повинен був повторити ім`я та жести своїх попередників. Того разу ми не тільки запам`ятали імена усіх присутніх, а ще й добре потренували пам`ять.
На кожному тренінзі вправ було стільки, що неможливо було вибрати щось одне найцікавіше. Як ми це встигали всього-на всього за дві години?! Дивуюся сама собі, та нашій колективній винахідливості.
Кожного дня ми не просто так працювали та грали. За наші старання наставники нагороджували нас «мыслишками», фірмовою «валютою» Школи лідерів. Це набагато цікавіше, аніж просто оцінки. Ох, як же ми намагалися заробити їх якнайбільше! А тому без вагань виконували всі домашні завдання, за які ми могли отримати пару-трійку додаткових купюр. А як всі кожного дня рвалися малювати черговий комікс тематичного дня для «Прайс-щоденника», в котрих ми повинні були зобразити всі набуті почуття та знання! Напевно, деякі комікси я буду пам`ятати ще довго-довго.
Ми гарно провели час, протягом якого дізналися багато нового та цікавого. Я впевнена, що ті знання, які нам передавали кожного дня, ніколи не будуть зайвими в нашій скриньці знань, яку в нашому віці постійно потрібно поповнювати. Тому я дуже вдячна людям, які посвячували нас в цікавий світ аспектів організації справ в учнівському самоврядуванні, розвивали наш лідерський потенціал, дякую їм за це.
Кириченко Ольга, НВК – гімназія

***
«Школа лідерів» - на сучасному етапі формування нового соціального середовища, це спроба розгляду феномену лідерства, як такого, що формує особистість від шкільного порогу, до самостійного успішного життя. Ми ходимо в школу лідерства, де кожен день особливий. Найбільше мені сподобався день, коли ми грали, тема тренінгу звучала так: «Інтерактивні прийоми розвитку лідерських якостей», це було 13.06.2016 р.. Саме тоді у мене зник бар`єр, який заважав відчувати себе впевненіше.
За допомогою гри ми вчилися розв’язували актуальні проблеми. Нас ділили на команди. Наприклад ми командами давали поради батькам. Також мені зпам’яталася гра, коли Марко Афонічев, лідер ЗОШ № 15, був командиром і нам за п’ять хвилин треба було поставити казку. Кожен гарно справився зі своєю роллю та у казковій формі ми змогли підняти серйозні проблеми волонтерства. Мені сподобався цей день, тому що ми заробили багато «мыслишек». Кожен був активний та зміг почуватися успішно.
Прокопенко Марина, НВК- № 3


***

Я впервые в побывал в городской Школе лидеров школьного самоуправления. Десять дней занятий за модулем «Энергия лета» пролетели незаметно. Я ухожу на летние каникулы с большим желанием на деле продемонстрировать все приобретенные знания и с надеждой на скорую встречу.
Здесь царили атмосфера дружбы, взаимопонимания и нескончаемого позитива. Каждый день тренинговых занятий был незабываем, насыщен различными мероприятиями. Уверен, все мы получили бесценный опыт по лидерству, ораторскому искусству и самоуправлению, приемам проявления креатива.
Я благодарю всех организаторов занятий за уникальную возможность «совместить приятное с полезным» – отдохнть и набраться опыта. Каждый день был наполнен яркими впечатлениями и увлекательными открытиями. Теперь я точно знаю, что хочу быть лидером школьного самоуправления своего любимого УВК - лицея. Уроки лидерства не прошли даром.
А еще я понял, что лидер не обязательно должен быть самым умным или самым сильным. Он должен быть героем, героем – в собственном сознании и в глазах других людей. Это тот человек, который способен увлечь за собой. Также я пришёл к выводу, что главный смысл самоуправления состоит в том, что с его помощью участники школьной жизни получают возможность влиять на школьную политику.
В сверстниках из других школ я увидел не соперников, а друзей и помощников. 
Диденко Роман,
УВК-лицей

***
Вже четвертий рік поспіль, дуже ретельно готуюся до нового сезону в рамках міської Школи лідерів за модулем «Енергія літа». Адже хочеться наситити короткі 10 днів, якнайбільш цікавими, корисними знаннями та досвідом, які будуть використовуватись не тільки в учнівському самоврядуванні, а й в успішному особистому житті кожного, хто відвідував заняття. При плануванні враховується ще й те, що деякі лідери вже вчетверте опановують подібні програми, а хтось вперше, комусь вже 16, а є поруч ті, кому тільки 11років. Ще й хочеться справдити драйвові очікування чогось незвичайного під час канікул, коли вже не хочеться вчитись, а хочеться відпочивати. А ще, в умовах нашого регіону, є проблема віддаленості: як зробити так, щоб не тільки добропільські діти мали можливість покращити себе як лідери, а й біличчани, білозерці мали високу позитивну мотивацію прибуття на кожне тренінгове заняття, щоб батьки надали матеріальну підтримку та побачили виховний сенс для розвитку дитини. От і вбачаю у цьому високу особисту відповідальність за якість «лідерського продукту», який із звичайного «овоща» на початку навчального курсу, перетвориться на шедевр високої «лідерської кухні», родзинки якої будуть вражати усіх тих, хто будуть причетними до колективного смакування «букету» покращених лідерських якостей.
Кожен день навчального модулю був насичений інноватикою, креативом, винахідливістю, колективною взаємодією учасників, комунікативним позитивом. За це особлива вдячність тим педагогам, які підтримали сенс особливого, незвичайного стилю навчання. Навчальний процес будувався таким чином, щоб це нагадувало своєрідний «лідерський енергетичний колайдер», зіткнення зарядів якого, перевтілювалося у підвищення власної самооцінки та набуття досвіду колективної взаємодії. Гарно виправдовує себе традиційна система стимулювання успішності. Фірмова валюта, замість оцінок – це надійний засіб активізації лідерського потенціалу. Саме так визначається рейтингова десятка найперспективніших лідерів міста, вони отримують сертифікати про опанування програмного курсу. Із сорока заявлених для навчання на початок курсу, 18 отримали сертифікати. Найвищі рейтингові місця отримали:
1 місце – Кириченко Ольга, НВК ЗОШ І-ІІІ ст..- гімназія;
Полівець Яна, НВК СЗОШ № 4;
2 місце – Діденко Роман, НВК – ліцей;
3 місце – Брагінець Карина, НВК ЗОШ І-ІІІ ст.. № 3 – ДНЗ;

Гіржа Ольга, ЗОШ І-ІІІ ст.. № 19.
А ще вже визначені кращі ідеї для розробки положення про традиційну міську гру для активістів самоврядування «Марафон самих-самих 2016» та «Лідер року 2017». Є над чим працювати, цікаві справи чекають виплеску дитячого драйву у новому навчальному році.


Валентина Верещагіна,
методист ЦДЮТ

Галерея изображений

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама