rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
У грудні відбудуться вибори в двох ОТГ Добропільщини Фото из открытых источников

У грудні відбудуться вибори в двох ОТГ Добропільщини

Среда, 16 октября 2019 09:09

Центральна виборча комісія призначила на 22 грудня 2019 року перші місцеві вибори у 86 об’єднаних територіальних громадах.

У Донецькій області перші вибори відбудуться в Криворізькій сільській ОТГ Добропільського району. Крім того, цього дня проведуть довибори до Шахівської об’єднаної територіальної громади – до неї доєднається Золотоколодязька сільська рада.

Регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Олександр Меланченко зазначив, що проведення виборів у новоствореній Криворізькій ОТГ надасть громаді можливість сформувати бюджет згідно з чинним законодавством та перейти з 2020 року на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом.

«Часу буде дуже мало, але вірогідність встигнути прийняти новий бюджет у громади є, – вважає Олександр Меланченко. – Проведення виборів і завершення процедури створення ОТГ дозволить громаді з 1 січня господарювати на своїй території за новими правилами, спрямовувати збільшені ресурси на розвиток, підвищення рівня життя та якості послуг населенню. Пріоритетом об’єднаної громади має стати формування плану соціально-економічного розвитку та основних програмних документів».

Шахівська сільська ОТГ територіально також знаходиться у Добропільському районі та входить до переліку найбільш спроможних об’єднаних громад України. Приєднання Золотоколодязької сільської ради позитивно вплине на розвиток Шахівської громади, – переконані в Донецькому регіональному відділенні Асоціації міст України.

– Це перший досвід на Донеччині, коли сільська рада доєднується до вже існуючої ОТГ. Золотий Колодязь оцінив переваги децентралізації та прийняв рішення про спільний розвиток, що є цілком логічним, адже у результаті доєднання виграють обидві сторони. Золотоколодязька сільська рада отримає необхідні кошти на розвиток сільських територій, а Шахівська ОТГ, яка фінансово є однією з найбільш багатих громад в країні, завдяки восьми селам збільшить свою територію, ресурсну базу та відповідно, спроможність, – зазначив Олександр Меланченко.

Довідково. 11 жовтня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Олег Діденко. Комісія призначила на неділю, 22 грудня 2019 року, перші вибори у 86 об’єднаних територіальних громадах (1 міській, 16 селищних, 69 сільських ОТГ). Загалом, за попередніми підрахунками у цих виборах зможуть взяти участь понад 380 тисяч осіб. Слід також наголосити, що протягом майже чотирьох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 30 червня 2019 року в Україні було призначено перші місцеві вибори у 896 об’єднаних територіальних громадах. Відтак, після проведення виборів 22 грудня 2019 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених перших виборів в ОТГ становитиме 982.

Окрім того, ЦВК призначила на неділю, 22 грудня 2019 року, додаткові вибори депутатів 33 сільських, селищних рад. 

Початок виборчого процесу перших виборів, а також довиборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів оголошено з 2 листопада 2019 року.

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама