USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

-5°C

Покровск

Облачно

rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Ошибка: Нет статей для вывода на экран

Про пожежну безпеку у побуті

Суббота, 21 октября 2017 08:37

Із загальної кількості пожеж, які виникають в Добропільському районі щороку, більшість трапляються в житлових будинках та квартирах, в більшості випадків з вини людей, які в них мешкають. Нерідко жертвами вогню становляться самі винуватці пожеж, їх сусіди, діти. Станом на 20.10.2017р. у місті Добропілля та в Добропільському районі внаслідок пожеж загинуло 3 особи, травмовано  2.

Основними причинами виникнення пожеж є: непогашені недопалки, покладені мимо попільниці, або ті, що випали з рук заснулої на ліжку людини, що перебувала в нетверезому стані або недопалки, недбало кинуті з балкону, свічки, включені електричні обігрівачі, електроплити залишені без нагляду, несправна електропроводка, яка просто не витримала навантаження електроприладів, пустощі дітей з вогнем, залишених без догляду, порушення правил при експлуатації пічного опалення.

Отже, щоб у Вашій оселі не трапилось біди, слід дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки, а саме:

1. Для захисту електромережі від коротких замкнень та перевантажень встановіть захисний пристрій з нормованою межею напруги, автоматичні запобіжники або запобіжники з каліброваними плавкими вставками заводського виготовлення. Не допускайте застосування некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму («жучків»).

2. Замініть електропроводку з пошкодженою ізоляцією або таку, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості.

3. Усуньте поганий контакт в місцях з’єднання електропроводів, відремонтуйте розбиті та несправні електровимикачі і розетки. При ремонті електромережі звертайтеся за допомогою тільки до кваліфікованих спеціалістів.

4. Не допускайте використання для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

5. Не залишайте без нагляду, у разі виходу із приміщення, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо. Уходячи з дому, вимкніть їх.

6. Для обігріву приміщень використовуйте масляні обігрівачі або конвектори із закритими нагрівальними елементами, в яких є індивідуальний електрозахист і терморегулятор з функцією автоматичного відключення.

7. Відстань від обігрівачів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м.

8. Не допускайте перевантаження електричної мережі, не вмикайте одночасно багато побутових електроприладів великої потужності.

9. Не застосовуйте саморобні та несправні подовжувачі, які не відповідають правилам улаштування електроустановок, що пред’являються до переносних електропроводок. Використовуйте тільки сертифіковані подовжувачі заводського виготовлення, куплені в спеціа­лізованих магазинах.

10. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках. Перед початком опалювального сезону печі та інші опалювальні прилади мають бути  перевірені й відремонтовані, димоходи очищені від сажі.

11. Установлюючи газові балони для постачання газом кухонних та інших плит, треба дотримуватися вимог правил безпеки в газовому господарстві та будівельних норм щодо газопостачання.

12. Забороняється зберігати в квартирах житлових будинків балони із скрапленим газом, особливо це небезпечно при  заносі  балонів з низької температури в теплі приміщення, що може призвести до їх розгерметизації та вибуху.

13. Не залишайте малолітніх дітей без догляду дорослих, зберігайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недоступних для них місцях.

14. Не допускається захаращувати балкони та лоджії макулатурою, старими меблями, зберігати на них легкозаймисті та горючі рідини, балони з горючим газом тощо.

15. Не паліть у ліжку!!! Паління у ліжку – одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях.

Дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки,

 ваше життя і здоров’я буде в безпеці!

19- ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама