USD: 26.5   EUR: 31.37   RUB: 0.47
Облачно

9°C

Покровск

Облачно

vkontakte shkvarkirss shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Аліменти в Україні стягуватимуть по-новому

Четверг, 12 октября 2017 16:43
Закон України №2037-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» набув чинності 08 липня 2017 року, внісши зміни в Сімейний і Цивільний процесуальний кодекси України. Перш за все, зміни повинні мінімізувати можливості платника аліментів ухилятися від обов’язку утримувати дитину (наприклад, ухилення від сплати аліментів, затягування розгляду судових справ, виплата необґрунтовано малого розміру аліментів). 
Чого торкнулися зміни?
Тепер аліменти стали власністю виключно дитини, а батьки можуть отримувати і використовувати їх від імені дітей. Раніше вибір форми стягнення аліментів здійснювався виключно судом. Зараз, згідно прийнятих змін, той з батьків, хто проживає з дитиною, наділяється правом самостійно ставити питання щодо стягнення аліментів у твердій грошовій сумі або у вигляді частки від доходу іншого з батьків перед судовими органами.
Також було збільшено мінімальний розмір аліментів з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  Так, на дитину до 6 років мінімальний розмір аліментів складатиме 713 грн./місяць, а на дитину від 6 років – 888,5 грн./місяць. 
Законотворці також доповнили перелік обставин, що надають суду право відступити від засад рівності часток подружжя, коли вирішується питання про поділ спільного майна, ухиленням одного з подружжя від участі в утриманні дитини.
Відтепер стягувач аліментів має виняткове право обирати та ініціювати подальші зміни способу стягнення аліментів (в частці від доходу платника або в твердій грошовій сумі) в судовому порядку. Платники аліментів не зможуть впливати на обрання способу стягнення аліментів, але вони можуть звернутися з позовом про зменшення розміру аліментів до суду. 
Перелік обставин, що впливають на визначення розміру аліментів, також доповнили. Якщо платник має у своїй власності рухоме та нерухоме майно, грошові кошти, а його витрати більші за десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, - все це суд візьме до уваги.
Той із батьків або законний представник, із яким проживає дитина, може звернутися до суду з заявою про стягнення аліментів у розмірі частки від доходів платника в порядку спрощеного наказного провадження. При цьому, розмір частки на одну дитину складає одну чверть, на двох дітей – одна третина, на трьох і більше дітей – половина заробітку (доходу) платника аліментів, проте не більше десяти прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку. Суттєво прискорює процес видачі судового наказу про призначення аліментів те, що з моменту відкриття наказного провадження до видачі такого наказу, згідно з законодавством, має пройти три дні. 
Нові правила визначення заборгованості за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу). Заборгованість за аліментами визначається виходячи з фактичного доходу/заробітку, що платник аліментів одержував за період стягнення, як в Україні, так і за кордоном. Якщо платник аліментів на час виникнення заборгованості не працював, є фізичною особою-підприємцем на спрощеній системі оподаткування або одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, в такому випадку заборгованість визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Заборонено зупиняти провадження у справі про стягнення аліментів з підстави наявності спору про батьківство/материнство, визначення місця проживання дитини, про участь одного з батьків або родичів у вихованні дитини, спілкуванні з дитиною. 
Зміни запровадили відповідальність за прострочення оплати додаткових витрат на дитину. На вимогу одержувача платник зобов’язаний сплатити суму заборгованості з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних із простроченої суми.
Крім іншого нововведення врегулювали порядок розрахунку заборгованості за аліментами. Одержувач аліментів може стягнути неустойку (пеню) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення, або дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.
Встановлена альтернативна підсудність у справах про оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення. Одержувач має право звернутися з позовом як за своїм, так і за місцем проживання або перебування відповідача.
Позивачів у справах про стягнення додаткових витрат на дитину, неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення звільнили від сплати судового збору.
У випадку, якщо вам необхідна буде правова допомога, ви можете звернутися за її отриманням до:
Відділ «Добропільське бюро правової допомоги» Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
м.Добропілля, вул. Незалежності, 35
тел.: 2-54-26
        

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама