USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

2°C

Покровск

Облачно

rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

2122

Ротавірусна інфекція. Що це таке? Та як уберегтись від цього?

Понедельник, 28 августа 2017 16:07

За останні тижні у місті відмічається значне підвищення захворюваності на гострі кишкові інфекції, особливо серед дітей, що відвідують дитячі дошкільні навчальні заклади. Яка ж причина? Чому так зросла захворюваність?

Скоріш за все причиною є ротавірусна інфекція, адже цей вірус стійкий у навколишньому середовищі, не боїться низьких температур, та може зберігатися тривалий час.

Джерелом інфекції є людина. Передача відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені збудником (іграшки, підлога, меблі, одяг тощо). Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з перших днів, навіть годин від початку розвитку клінічних ознак, максимум виділення вірусів спостерігається в перші 3-5 днів від початку хвороби. В ці дні хворий являє собою найбільшу небезпеку для оточуючих.

Інкубаційний період хвороби може тривати від декількох годин до 7 днів, але найчастіше за все 1-2 дні. Розпочинається захворювання в більшості випадків з проявів ГРЗ (закладеність носа, нежить, покашлювання, підвищення температури тіла). Лише через певний час приєднується пронос до 4-5 разів на добу (у дітей молодшого віку до 10-15 разів на добу) і блювота. Такі прояви призводять до зневоднення організму. Крім того, можуть з’являтися скарги на загальну слабкість, головний біль, запаморочення. Температура тіла, як правило, тримається в межах 38,5-40оС  і нормалізується за 3-4 дня хвороби. До захворювання уразливі всі вікові групи населення, але діти, особливо молодшого віку, переносять інфекцію набагато важче, можливий розвиток ускладнень. Якщо правильно підібрати лікування, то захворювання проходить через 5-7 днів. Але не потрібно займатися самолікуванням. Такі ж симптоми, як і у ротавірусної інфекції, зустрічаються і при набагато серйозніших захворюваннях, наприклад сальмонельозу або отруєнні. Тому, якщо у дитини підвищена температура тіла супроводжується блювотою, діареєю чи нудотою, необхідно викликати лікаря. Якщо ж до вищевказаних скарг приєднуються болі в животі, то краще викликати швидку допомогу.

У дорослих ротавірусна інфекція перебігає набато легше, ніж у дітей. Дуже часто її помилково приймають за тимчасові розлади травлення, викликані вживанням недоброякістих продуктів. У дорослого може бути загальна слабкість, діарея, зниження апетиту. При цьому ротавірусна інфекція може перебігати і безсимптомно. Це пояснюється більш сильним імунітетом і пристосованістю шлунково- кишкового тракту. Але, якщо доросла людина захворіла, то стає переносником збудника. А якщо поруч є діти, вони можуть легко підхопити інфекцію і захворіти.

В результаті перенесеного захворювання формується нестійкий імунітет, тому дитина може перехворіти цією інфекцією неодноразово.

Ротавіруси у зовнішньому середовищі можуть зберігати життєздатність протягом декількох днів, тому в профілактиці діарей, в т.ч. і ротавірусних, у дітей важливим фактором є грудне вигодовування, користування безпечною водою, дотримання санітарних норм при приготуванні та прийомі їжі, ретельне миття посуду, вологе прибирання і провітрювання приміщень, миття рук після прогулянок на вулиці, відвідування туалету чи догляду за дитиною, користування індивідуальними рушничками. Особи, що наглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти руки антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Адже, будь-яка кишкова інфекція - це хвороба бруднихрук. Ротавіруси виявляються в усьому світі, як у розвинених країнах, так і у тих, що розвиваються. Практично кожна дитина інфікується ротавірусами щонайменше один раз до досягнення 5-річного віку; при цьому перше інфікування звичайно має місце в віці до 3 років.

Не займайтеся самолікуванням, при виникненні ознак захворювання звертайтеся за кваліфікованою допомогою. Бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших рідних! 

Добропільська міськрайонна філія ДУ "ДОЛЦ ДСЕС України"

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама