USD: 27.47   EUR: 33.86   RUB: 0.48
Облачно

-5°C

Покровск

Облачно

rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Ошибка: Нет статей для вывода на экран

Профілактика гострих кишкових інфекцій

Вторник, 11 июля 2017 15:22
Сонячні дні та чудові подарунки природи, на які щедре літо, – багато овочів та фруктів, відпочинок на воді – приносять нам усім добрий настрій, але саме в цю пору нерідко підвищується ризик виникнення гострих кишкових інфекцій, якщо не дотримуватись  елементарних правил.
До групи гострих кишкових інфекцій відноситься велика група захворювань. Це черевний тиф, сальмонельоз, дизентерія, ротавірусні ентерити та багато інших. Збудниками даних захворювань є велика група різноманітних бактерій та вірусів. Найбільш розповсюджені серед збудників бактеріальної природи: сальмонели, шигели (збудники дизентерії), бактерії групи кишкової палички. Серед кишкових вірусів найбільш відомі ротавіруси, ентеровіруси.
Протягом 6 місяців на території м. Добропілля  зареєстровано 61 випадок гострих кишкових інфекцій, в тому числі  39 випадків ротавірусного ентериту, що складає 64% від усіх захворілих та в 2,6 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Кількість хворих  дітей на гострі кишкові інфекції  склала 87%, найбільша захворюваність спостерігається у віковій групі від 1 до 4 років.
 Для всіх кишкових інфекцій характерні загальні симптоми. Це, насамперед, ознаки ураження кишкового тракту: біль у животі, блювота, пронос. Як правило, відзначається підвищена температура тіла. Хвороба проявляється не водночас. Від моменту зараження до появи перших ознак захворювання проходить деякий час. Це так званий інкубаційний період. При гострих кишкових інфекціях він триває від декількох годин до 7 діб. Самий короткий інкубаційний період спостерігається при сальмонельозах та харчових отруєннях.
До організму збудники гострих кишкових інфекцій – бактерії та віруси – потрапляють через рот: із забрудненими харчовими продуктами, водою або через брудні руки, іграшки, посуд, рушники та інші предмети вжитку. Зараження можливе також при контакті з хворою людиною або носієм інфекції, якщо не дотримуватися правил особистої гігієни.
 Хворі з розладами не завжди звертаються до лікаря, займаються самолікуванням, не підозрюючи, що їх організм повністю не звільняється від збудників хвороби. Таким чином – люди інфікують оточуючих.
Найбільше епідемічне значення мають харчові продукти, що швидко псуються: молоко, сир, сметана, кондитерські вироби з кремом, кулінарні вироби з м’яса, салати(особливо багатокомпонентні, заправлені майонезом) та неякісна вода. Основна причина небезпеки в тому, що бактерії або віруси, які викликають захворювання у людини, мають властивості не тільки зберігатися, але й інтенсивно накопичуватися в них. Оптимальна температура, за якої відбувається розмноження мікроорганізмів +25+37оС. Найнебезпечнішими серед харчових продуктів є ті, які придбані у місцях несанкціонованої торгівлі з порушеннями умов зберігання, або ті, які зберігалися в домашніх умовах без холоду певний час.
До захворювань схильні як дорослі, так і діти. Однак, частіше хворіють діти у віці до 2 х років. Це – так звана група ризику. Захворювання гострою кишковою інфекцією особливо небезпечно для маленьких дітей, тому що під час багаторазового блювання, проносу дитина швидко втрачає велику кількість рідини, що призводить до зневоднення, розвитку тяжких наслідків. В таких випадках дитині необхідна термінова медична допомога.
Щоб не захворіти, радимо Вам дотримуватися простих правил профілактики:
1. Перед приготуванням та споживанням їжі, після відвідування туалету необхідно ретельно мити руки з милом.
2. Не слід купувати продукти харчування на стихійних ринках.
3. Під час неорганізованого відпочинку (туристичної поїздки, виїзду на природу тощо) не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з відкритих водойм (річки, озера, підземного джерела та ін.). Візьміть із собою запас води гарантованої якості.
4. Не готуйте страви із запасом. Страви, що вже приготовані, бажано одразу з’їсти. У випадку відтермінованого споживання, їх необхідно піддати повторній термічній обробці.
5. Зберігання готової їжі без холоду не повинно перевищувати терміну 2 х годин.
6. Слідкуйте за тим, щоб у холодильнику сире м’ясо не зберігалося поряд із готовими стравами. Якщо крапля крові із сирого м’яса, що забруднено сальмонелою, потрапить у готову страву – біди не уникнути.
7. Молоко, що придбано на ринку, слід споживати лише у кип’яченому вигляді, а сир – у вигляді запіканок, сирників, вареників тощо.
8. Під час приготування їжі для сирих та готових продуктів необхідно використовувати окремий кухонний інвентар (дошки, ножі, посуд).
9. Овочі та фрукти слід добре промивати питною водою та обдавати окропом.
10. Під час купівлі харчових продуктів та напоїв обов’язково звертайте увагу на терміни придатності та умови зберігання. В жодному разі не слід вживати продукти сумнівної якості або з вичерпаним терміном придатності, навіть коли їх зовнішні та смакові властивості не змінилися.
11. Влітку, під час купання в річці або ставку, оберігайтеся ковтати воду, це небезпечно для здоров’я.
Цим елементарним навичкам поведінки необхідно навчати і дітей.
Необхідно пам’ятати, що кваліфіковану допомогу у разі захворювання,  можна отримати лише в медичному закладі.
Сподіваюсь, що наші поради допоможуть уникнути неприємних сюрпризів та зберегти здоров’я Вам та Вашим дітям!
 
Завідувач відділом  
епідеміологічних досліджень   Добропыльської  СЕС                                                Л.Г. Севастьянова

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама