rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Рятівники нагадують про правила безпеки під час обстрілів

Четверг, 04 мая 2017 16:03
У зв’язку із тим, що на території Донецької та Луганської областях проходить антитерористична операція, все більш гострим становиться питання обізнаності населення, щодо правил поведінки під час перебування у районі проведення бойових дій. Саме тому, рятувальники міста Добропілля не припиняють проводити навчання населення, шляхом проведення профілактичних рейдів по житловим секторам. Так, 03 травня 2017 року співробітники 19- ДПРЗ ГУ ДСНС у Донецькій області провели масово-роз’яснювальну роботу серед гостей та мешканців м. Добропілля. Під час проведення рейду, до свідомості громадян доводили елементарні правила поведінки під час артобстрілів, а також вручалися пам’ятки у яких докладно викладено дані дії, а саме:
Якщо ви почули свист снаряду (він більше схожий на шелест), а через 2-3 секунди – вибух, відразу падайте на землю. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів достатньо далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили досить безпечну відстань. Однак наступний снаряд може полетіти ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко й уважно озирніться довкола: де можна заховатися надійніше?
В маршрутці, тролейбусі чи трамваї – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги у напрямку „від будинків і споруд” і залягти на землю. Озирніться і очима пошукайте більш надійне місце неподалік, де можливо сховатися. Перебігати слід короткими швидкими кроками одразу після наступного вибуху.
Не годяться для укриття такі місця:
 - під’їзди будь-яких будинків, навіть невеличкі прибудови. Від багатоповерхових / багатоквартирних будинків взагалі слід відбігти хоча би метрів на 30-50; 
 - місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою чи під автобусом);
 - звичайні підвали будинків. Вони зовсім не пристосовані для укриття в часі авіанальотів чи ракетно-артилерійських обстрілів (йдеться про слабке перекриття, відсутність запасних виходів, вентиляції тощо). Є великий ризик опинитися під масивними завалами. Захаращення таких підвалів тягне за собою ризик моментальної пожежі або задимленості.
В жодному разі не слід ховатися назовні під стінами сучасних будинків! Від прямого попадання, та й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик обвалів та завалів. Не можна також ховатися під стінами офісів та магазинів! – від вибухової хвилі згори буде падати багато скла; це не менш набезпечно, ніж металеві уламки снарядів.
Інколи люди зі страху стрибали до річки, до ставка, фонтану тощо. Вибух бомби чи снаряду у воді навіть на значній відстані є дуже небезпечним: сильний гідроудар і – як наслідок – важка контузія.
Можна заховатися в таких місцях:
 - у спеціально обладнаному бомбосховищі (якщо пощастить). Від звичайного ЖЕКівського підвалу справжнє бомбосховище відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції та наявністю двох (і більше) виходів на поверхню; 
 - у підземному переході;
 - в метро (ідеально!); 
 - в будь-якій канаві, траншеї чи ямі; 
 - в широкій трубі водостоку попід дорогою (не варто лізти аж занадто глибоко, максимум на 3-4 метри);
 - вздовж високого бордюру чи підмурку паркану; 
 - у дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав таки 2 виходи); 
 - в підземному овочесховищі, силосній ямі тощо; 
 - в оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаражу чи СТО; 
 - в каналізаційних люках поруч із вашим будинком; це дуже добрий сховок (але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важку залізяку? Важливо також, щоб це була саме каналізація чи водопостачання – в жодному разі не газова магістраль!) 
 - в ямах-„воронках”, що лишилися від попередніх обстрілів чи авіанальотів.
В найгіршому разі – коли в полі зору нема укриття, куди можна перебігти одним швидким кидком – просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками! Переважна більшість снарядів та бомб розриваються у верхньому шарі ґрунту чи асфальту, тож осколки в момент вибуху розлітаються на висоті щонайменше 30-50 см над поверхнею.
Після закінчення обстрілу (бомбардування) усю свою увагу сконцентруйте собі під ноги! Не піднімайте з землі жодних незнайомих вам предметів! Авіабомба, ракета чи снаряд могли бути касетними!
Бойові елементи часто не розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках – від найменшого руху чи дотику. Вся увага – дітям і підліткам: не дайте їм підняти будь-що з-під ніг!
 
19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама