USD: 26.5   EUR: 31.05   RUB: 0.45
Переменная облачность

-1°C

Покровск

Переменная облачность

vkontakte shkvarkirss shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 783

Учень Білозерської ЗОШ №13 прийняв участь у конкурсі від Open World Learning

Понедельник, 27 февраля 2017 17:18

Сьогодні для сучасної та цілеспрямованої молоді відкрито багато шляхів. Користуючись всесвітньою мережею, молодь може прийняти участь в різноманітних конкурсах, щоб випробувати себе і отримати можливість удосконалювати свої знання. Учень 9 класу Білозерської загальноосвітньої школи №13 І-ІІІ ступенів Добропільської міської ради Донецької області Бєлоусов Дмитро вирішив взяти участь у конкурсі канадської громадської організації Open World learning. Конкурс оголошений з нагоди святкування 125-річчя перших українських поселень у Канаді та 150-річчя Незалежності Канади, для того, аби молодь могла отримати великий досвід спілкування з різними людьми та взяти участь у культурному обміні. Основною умовою конкурсу є вивчення видатного українця, що емігрував до Канади та зробив внесок в історію української діаспори.

 

"Під час мого дослідження я познайомився з багатьма талановитими земляками, які творять історію як своєї країни, так і всього світу. Канадці українського походження в чужому краю зуміли добитися великих успіхів, серед них є політики, спортсмени, митці, люди науки, бізнесмени, космонавти та представники інших сфер діяльності. Вклад наших співвітчизників у розвиток культури та економіки цієї країни важко переоцінити. Для свого проекту я вибрав людину про яку кожному варто дізнатися. Особистість цієї жінки зацікавила мене перш за все саме тому, що вона є самою звичайною людиною, яка володіє надзвичайними здібностями. Ця людина досягла визнання, завдяки своїй наполегливості, організованості, порядності. Їй притаманна велика любовь до власної справи.

Сільвія Ольга Федорук – донька українських емігрантів, змогла стати відомим науковцем, політиком та суспільним діячем. Народилася Сільвія п’ятого травня 1927 року у канадському місті Канора. Батько був вчителем, тому з радістю передавав свої знання дівчинці. Під час другої світової війни сім’я переїхала в Онтаріо.

Тут Ольга вступає до коледжу, який у 1946 році закінчує з найкращими результатами у її класі, була нагороджена медаллю і отримала стипендію для навчання в університеті. Сім’я приймає рішення повернутися до Саскачевану, де дівчина стає студенткою. Вона отримала ступінь бакалавра з фізики.

Спочатку молода спеціалістка працюватиме у клініці раку міста Саскатун, де пізніше стає головним фізиком. Загалом, вона пропрацює у цій клініці 35 років. Ще на початку кар’єри Ольга здобула репутацію в ядерній медицині, досліджуючи медичне використання радіоактивних ізотопів.

У 1951 році Ольга Федорук приєдналася до групи дослідників університету Саскачевану, де була єдиною жінкою. Вони зробили, на той час, прорив у лікуванні раку завдяки винайденню апарату Кобальт – 60. Він дав змогу проводити опромінення злоякісних пухлин, що значно підвищило шанси хворих на одужання, а лікарям усього світу на якісний результат своєї роботи. Також Ольга Федорук брала участь у розробці одного з перших ядерних сканерів.

Видатна українка стала першою жінкою, членом комітету з контролю атомної енергетики Канади, професором та ректором Саскачеванського університету, офіцером ордену Канади. Окрім цього, була лейтенант – губернатором провінції Саскачеван.

Сільвія Ольга Федорук стала відомою не лише в Канаді, але й поза її межами завдяки своїй науковій діяльності в галузі ядерної медицини та онкології.

1986 рік став визначним у житті Сільвії, адже їй було присуджено титул жінка року і, головне, цього ж року була встановлена премія її імені в галузі медичної фізики «За найкращу наукову статтю».

Померла Ольга Федорук у 85-ти річному віці.

Ольгу Федорук без сумніву можна називати видатним нащадком світових українців. Маю надію що історія життя видатної землячки надихне молодих людей до ще більшої самовідданості своїй справі, з метою досягнення успіху і відновлення нашої Батьківщини. "

Бєлоусов Дмитро

Видео

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама