USD: 27.27   EUR: 32.01   RUB: 0.47
Облачно

6°C

Покровск

Облачно

vkontakte shkvarkirss shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org
×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 783

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 782

Про єдиний внесок під час телефонного сеансу «гаряча лінія» у Добропільській ОДПІ

Вторник, 20 декабря 2016 16:35

В Добропільській ОДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участю головного державного ревізора – інсектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Наталі Нарезняк.

Темою розмови з платниками стали питання адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Наводимо деякі запитання-відповіді, що виникли під час сеансу:

1)Фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування, які є пенсіонерами за віком, повинні нараховувати та сплачувати ЄСВ?

Відповідь: Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи – підприємці, в тому числі платники єдиного податку.

Згідно з п. 2 частини першої ст. 7 Закону для платників, зазначених у п. 4 ст. 4 Закону, а саме ФОП (крім ФОП ЄП) ЄСВ нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом. Отже, ФОП на загальній системі оподаткування, яка отримує пенсію за віком, повинна нараховувати та сплачувати ЄСВ на загальних підставах. Зазначимо, що винятків та пільг для ФОП на загальній системі оподаткування чинним законодавством не передбачено.

2)Як отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску?

Відповідь: На вимогу роботодавців, фізичних осіб-підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, органи фіскальної служби проводять звірення сум нарахування та сплати ними внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Платнику необхідно звернутись із заявою в довільній формі щодо отримання довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ до центру обслуговування податків органу фіскальної служби за основним місцем обліку. У заяві обов’язково зазначається найменування установи, до якої подається відповідна довідка.

Контролюючий орган на підставі даних картки особового рахунку платника визначає наявність або відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ на дату формування довідки.

Така норма передбачена частиною 7 ст. 14  Закону України від 08.07.2010 року № 2464 - VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» .

Строк розгляду заяви платника податків та видачі довідки або направлення відмови в її наданні становить п’ять робочих днів з дня отримання такої заяви.

3)Чи переноситься граничний термін сплати єдиного внеску, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день?

Відповідь: Відповідно до частини восьмої ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Порядок нарахування і сплати єдиного внеску затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 року № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Згідно з п. 11 розд. ІV Інструкції № 449 у разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску, зазначених у Інструкції № 449, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

 

Добропільська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області 

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама