rss shkvarkivkontakte shkvarkiodnoklassniki shkvarkif shkvarkiemeil shkvarki
   (099)778-69-78
(063)829-08-06
info@shkvarki.org

Скарбниця мудрості віків – бібліотека

Суббота, 01 октября 2016 19:50

Вже майже двадцять років у нашій державі 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. На селі вони залишаються осередком культури, місцем, де можуть поспілкуватися всі любителі читання. І допомагають їм в цьому бібліотекарі.
Їх у Добропільському районі 28, 10 осіб мають стаж бібліотечної роботи від 10 до 20 років, 15 - понад 20 років. Понад 40 років бібліотечній справі віддали Гайдук Марія Миколаївна, Шевченко Валентина Іванівна, Курмаз Ольга Федорівна, Кедис Галина Миколаївна.
Вони не тільки можуть щось підказати читачам чи навчити, а й самі вчаться під час семінарів, які для них проводять  методисти та під час участі бібліотек району у державних та регіональних оглядах і конкурсах.
Як результат, майже всі бібліотеки мають привабливий вигляд, професійно та різноманітно оформлені, згідно планам організовуються виставки книг і періодичних видань за актуальною тематикою.
Та кожна бібліотека має якусь свою родзинку, наприклад, в селі Шевченко об’єднані куточки краєзнавства і народознавства, у Криворізькій, Святогорівській, Добропільській, Шилівській  велику увагу приділяють співпраці зі  школами.
Великий досвід сімейного виховання мають Завидо-Кудашевська та Новоукраїнська сільські бібліотеки, де діє інформаційна зона «Тільки родина, як вічна зернина на невмирущому полі життя». Ганнівська та Світлівська – це бібліотеки народознавчих традицій. А в Золотоколодязькій бібліотеці організована робота за спеціалізацією «Бібліотека екологічної просвіти».
Щорічно під час весняних канікул проводиться Тиждень дитячого читання, заключним заходом якого стало районне свято «Найкращий читач року». Спонсорську допомогу в проведенні заходу надає приватне акціонерне товариство «Глини Донбасу» через громадську організацію «Добре поле» (Марченко Любов Олександрівна).
Також поза увагою бібліотекарів не залишаються люди похилого віку, яких вони відвідують з книжками та просто спілкуються.
А  Святогорівська сільська бібліотека стала учасником проекту «Мобільні бібліотеки» (про це наша газета розповість докладніше).
Звичайно,  своєрідним центром спілкування є центральна районна бібліотека. І не тільки для читачів та бібліотекарів. Бібліотека проводить краєзнавчі конференції, в яких приймають участь творчі сили як Добропільщини, так і вчителі, ентузіасти-краєзнавці з суміжних областей і районів. За матеріалами конференцій видаються збірки, які стали доповненням до краєзнавчого фонду бібліотеки, а прочитати про всі заходи можна на її сторінці у соціальній мережі  Fаcebook. Також створено  блоги  10 сільських бібліотек та центральної бібліотеки,  підключених до мережі Інтернет.
Поповнення бібліотечних фондів – найбільш актуальне та болюче питання для бібліотек. На жаль, ситуація з фінансуванням бюджетних установ погіршилась, і місцевий бюджет не виділяє  кошти на придбання книг, але бібліотеки приклали чимало зусиль для поповнення своїх фондів новою літературою і задоволення читацького попиту, активізували акцію «Подаруй бібліотеці книгу», знайшли спонсорів та меценатів серед приватних підприємств, місцевих авторів. Бажає бути кращим підключення до мережі Інтернет, опалення приміщень у зимовий період. Але сьогодні свято і будемо вітати одне одного, мати надію на краще.С.В. Чикар, директор Добропільської районної ЦБС

Галерея изображений

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://shkvarki.org/dobropole/item/10315-skarbnitsya-mudrosti-vikiv-biblioteka#sigProIdca75bdd6cc

Добавить комментарий

uboyniy coffee 245624544

Медицинский центр "Ваш окулист"

Ломбард Престиж в Доброполье

Центр реабилитации Твой Шанс

Реклама